Co zabrać ze sobą na plażę?

Plażowicze niejednokrotnie okazują się być nieprzygotowani do kilkugodzinnego pobytu na plaży. Wielu z nich zapomina o podstawowych środkach ostrożności i przyborach, które powinni ze sobą zabrać. Wakacje to nie tylko czas błogiego wypoczynku, ale również dbałość, żeby nasz urlop przebiegał bezpiecznie a morze dostarczało jak najlepszych wrażeń.

Udając się na plażę nie wolno zapomnieć o nakryciu głowy. Ochrona przed promieniami słonecznymi jest podstawową sprawą o której powinniśmy pamiętać. Bez czapki lub kapelusza nie możemy udać się nad morze. Przecież chcemy spędzić radosne wakacje opalić się i zwiedzać, a nie wylądować w szpitalu z udarem słonecznym. Jeśli chodzi o słońce obowiązkowy jest również krem z filtrem, który zabezpieczy nas przed szkodliwym promieniowanie UV i pozwoli się bezpiecznie opalać. Świadomi zagrożeń pamiętać powinniśmy również o dobrych klapkach, które mogą uchronić nas przed wbiciem w stopę kawałka szkła zagrzebanego w piasku lub wygiętego kapselka od napoju, które ludzie lubią zagrzebywać w piasku. Okulary słoneczne to nasz must have, który uchroni skórę twarzy przed nadmiernym opaleniem i pojawianiem się zmarszczek mimicznych wywołanych mrużeniem oczu. W torebce powinniśmy mieć również odpowiednia ilość wody, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu.

Podręczny plażowy bagaż powinien być skrupulatnie przemyślany, wszelkie zaniedbania w tym względzie mogą sprawić, że wakacje staną się zmorą a nie przyjemnością. Dobrze i mądrze wykorzystany urlop to bezpieczne plażowanie, pamiętajmy o tym.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *